Site icon Serwis Suplementy Diety

Relixen Oil, Czy działa? Negatywne Opinie, forum, Apteka, Cena, Gdzie Kupić

Relixen Oil

Relixen Oil

Relixen Oil to wielofunkcyjny preparat w postaci olejku dwufazowego, stworzony z myślą o osobach z wadami słuchu.

Naturalne składniki, takie jak egzotyczne olejki owocowe i ekstrakty roślinne delikatnie usuwają nadmiar woskowiny, która może powodować ból, swędzenie lub uczucie „zatkanego ucha”.

Przyczyny utraty słuchu

Utrata słuchu jest najczęściej spowodowana dwoma głównymi przyczynami – utratą słuchu związaną z wiekiem i utratą słuchu spowodowaną narażeniem na głośne dźwięki urazu akustycznego. Istnieje wiele innych przyczyn, które obejmują choroby i leki, które mogą zaburzać funkcjonowanie uszu i prowadzić do utraty słuchu.

Przyczyny utraty słuchu obejmują utratę słuchu związaną z wiekiem, uraz akustyczny i tak dalej. 1-5

Ubytek słuchu związany z wiekiem

Nazywa się to również presbyacusis i jest największą pojedynczą przyczyną upośledzenia słuchu. Utrata słuchu zwykle zaczyna się w wieku od 30 do 40 lat. Utrata słuchu wzrasta wraz z wiekiem, aż do 80 roku życia, u większości osób występuje znaczny ubytek słuchu.

Presbyacusis występuje, gdy wrażliwe komórki rzęsate wewnątrz ślimaka stopniowo ulegają uszkodzeniu lub obumierają.

Typowymi objawami początkowo są niesłyszenie dźwięków o wysokiej częstotliwości, takich jak głosy kobiet lub dzieci oraz niemożność słyszenia spółgłosek, takich jak litery s, t, k, p i f. Utrudnia to rozumienie rozmów, zwłaszcza przy hałasie w tle.

Sprawdź: Ottomax+.

Utrata słuchu spowodowana urazem akustycznym

Uszkodzenie słuchu może być spowodowane długotrwałym narażeniem na głośne dźwięki. Ta powtarzająca się ekspozycja na hałas powoduje uszkodzenie delikatnej wewnętrznej struktury ucha. Komórki rzęsate w ślimaku mogą być w stanie zapalnym.

Uraz akustyczny i stopień uszkodzenia zależą od długości czasu i głośności hałasu, na który narażona jest osoba. Większe ryzyko występuje u osób pracujących w hałaśliwym otoczeniu oraz tych, które słuchają głośnej muzyki przez słuchawki.

Utrata słuchu spowodowana perforacją błony bębenkowej

Dzieje się tak z powodu urazu lub infekcji ucha. U dzieci ostre zapalenie ucha (ostre zapalenie ucha środkowego) może prowadzić do powstawania ropy w uchu środkowym. Może to wybrzuszać się przez błonę bębenkową, a membrana może zostać perforowana. Uraz ostrymi przedmiotami może również spowodować przebicie błony bębenkowej. Prowadzi to do przewodzeniowego ubytku słuchu.

Utrata słuchu z powodu woskowiny

Woskowina może dostać się do kanału słuchowego i spowodować zablokowanie kanału słuchowego, co prowadzi do utraty słuchu. Niedrożność kanału słuchowego ciałem obcym, takim jak koralik lub mały przedmiot, może również działać podobnie. Prowadzi to do przewodzeniowego ubytku słuchu.

Ubytek słuchu spowodowany otosklerozą

Dzieje się tak, gdy występuje nieprawidłowy wzrost kości w uchu środkowym. Prowadzi to do braku ruchu kosteczek słuchowych, a fale dźwiękowe nie mogą przedostać się do ucha wewnętrznego. Prowadzi to do przewodzeniowego ubytku słuchu.

Genetyczny ubytek słuchu

Czasami utrata słuchu może występować rodzinnie. Częściej jest to typ czuciowo-nerwowy.

Utrata słuchu z powodu infekcji wirusowych

Infekcje wirusowe, takie jak świnka, odra i różyczka, mogą również powodować utratę słuchu, zwłaszcza u dzieci. Częściej jest to typ czuciowo-nerwowy. Infekcje mózgu, takie jak zapalenie opon mózgowych lub zapalenie mózgu, mogą również powodować utratę słuchu.

Utrata słuchu spowodowana chorobą Meniere’a

Choroba Meniere’a prowadzi do niedosłuchu czuciowo-nerwowego z towarzyszącymi zawrotami głowy i szumami usznymi lub dzwonieniem w uszach i uczuciem ucisku w uszach.

Utrata słuchu spowodowana nerwiakiem nerwu słuchowego

Nienowotworowy guz nerwu słuchowego może również prowadzić do niedosłuchu czuciowo-nerwowego.

Inne przyczyny utraty słuchu

Stwardnienie rozsiane i udar to inne przyczyny neurologicznej utraty słuchu.

Uraz głowy może również prowadzić do utraty słuchu.

Dzieci urodzone z wadami słuchu

Dzieci z wadami wrodzonymi, takimi jak zespół Downa, zespół Ushera, zespół Treachera Collinsa, zespół Crouzona i zespół Alporta, mogą urodzić się z wadą słuchu.

Utrata słuchu w wyniku niektórych leków

Niektóre leki, takie jak te stosowane w leczeniu raka i antybiotyki, takie jak aminoglikozydy (gentamycyna, amikacyna, streptomycyna itp.), mogą prowadzić do uszkodzenia nerwów w uchu i utraty słuchu.

Co to jest olejek Relixen?

Preparat zawiera unikalny kompleks, który łączy w sobie moc naturalnych olejków i składników aktywnych, dzięki czemu działa z wyższą skutecznością niż tradycyjne środki, takie jak kamfora. Olejek Relixen można stosować profilaktycznie, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację przewodu słuchowego, ale także w stanach zapalnych, bólach, zaburzeniach słuchu czy nieprzyjemnym uczuciu „zatkanego ucha”.

Naturalne składniki skutecznie oczyszczają przewód słuchowy , regenerują i nawilżają naskórek. Udrożnienie przewodu słuchowego pozwala na prawidłowe przewodzenie sygnałów dźwiękowych, co usprawnia pracę narządu słuchu.

Relixen Oil – działanie:

Olejek do uszu swoją wyjątkową skuteczność zawdzięcza dwufazowemu działaniu:

Składniki olejku, takie jak ekstrakt z mirry, ekstrakt z oczaru wirginijskiego, olejek z trawy cytrynowej i olejek kokosowy, rozpuszczają woskowinę i stymulują proces samooczyszczania przewodu słuchowego.

Po otwarciu ucha rozpoczyna się faza odżywiania i nawilżania naskórka i błon śluzowych. Olejek ze słodkich migdałów, olejek arganowy i olejek goździkowy intensywnie regenerują przewód słuchowy. Z kolei olej makadamia, olej słonecznikowy i ekstrakt z babki lancetowatej zapobiegają nawrotom przykrych dolegliwości.

Olejek Relixen pozwala na utrzymanie narządu słuchu w dobrej kondycji, dzięki odpowiedniej higienie, co zapobiega również infekcjom grzybiczym i wirusowym, a także szumom usznym. Regularne stosowanie zmniejsza ryzyko nieprzyjemnego zabiegu płukania uszu, który jest wykonywany przez specjalistę w przypadku zatyczek woskowinowych i zatkanych uszu.

Jakie składniki zawiera Relixen Oil?

Preparat oparty na unikalnym naturalnym składzie, który aktywnie stymuluje procesy samooczyszczania uszu, zapobiegając powstawaniu zatyczek woskowinowych.

Jak stosować olejek Relixen

Preparat należy aplikować do przewodu słuchowego, najlepiej wieczorem za pomocą specjalnej pipety, która pozwala na precyzyjne odmierzenie jednorazowej dawki olejku do uszu. Po aplikacji pozostałości woskowiny można spłukać wodą o temperaturze około 37 stopni Celsjusza podczas mycia włosów.

Relixen Oil należy przechowywać w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Relixen Oil – opinie klientów:

Gdzie kupić olejek Relixen? Czy to naprawdę skuteczne? Nasza opinia

Relixen Oil szybko stał się bardzo popularny ze względu na swoją skuteczność. Spowodowało to falę podróbek w Internecie, dlatego nie polecamy kupowania produktu z ogłoszeń drobnych, serwisów aukcyjnych, a nawet sklepów internetowych, nawet jeśli prezentowane oferty kuszą atrakcyjną ceną.

Zaleca się kupowanie na oficjalnej stronie producenta . Poniżej link z ciekawą ofertą przeznaczoną tylko dla naszych czytelników.

Exit mobile version