Exodermin, Czy działa? Negatywne Opinie, Forum, Apteka, Cena, Dawkowanie

Exodermin krem to naturalna formuła dedykowana do zewnętrznej aplikacji skóry stóp i paznokci. Krem ma właściwości i posiada ważne uzupełnieniem zabiegów medycznych w walce z grzybicą, suchością skóry i nieprzyjemnymi zapachami. Exodermin polecany jest również jako codzienna pielęgnacja skóry w połączeniu z higieną osobistą, charakteryzująca się szybkim wchłanianiem i delikatnością.

Czy to naprawdę skuteczne, czy to oszustwo? Jak to działa i jakimi radami się kierować? Gdzie mogę kupić oryginalną wersję kremu Exodermin? Kontynuuj czytanie w kolejnych akapitach, aby znaleźć odpowiedzi, których szukasz!

Co to jest infekcja grzybicza paznokci?

Infekcja grzybicza paznokci jest częstym stanem, który może powodować łamliwe, przebarwione paznokcie, zwykle na palcach.

Jego oficjalna nazwa to grzybica paznokci i bardzo przypomina grzybicę stóp. Ale zamiast wpływać na skórę na spodzie stóp lub między palcami, atakuje paznokcie.

Grzyby to maleńkie organizmy, które można zobaczyć tylko przez mikroskop. Wiele różnych typów może powodować infekcję paznokci. Czasami żyją na twojej skórze i nie sprawiają żadnych kłopotów. Ale jeśli masz dużo w jednym obszarze, możesz się zarazić.

Nie wstydź się, jeśli masz paznokieć lub grzybicę paznokci . To o wiele bardziej powszechne niż myślisz.

Exodermin

Rodzaje infekcji grzybiczych paznokci

Istnieją cztery główne rodzaje infekcji grzybiczych paznokci. Każdy wygląda nieco inaczej:

 • Dystalna lub boczna grzybica paznokci podpaznokciowych. To jest najczęstszy rodzaj. Wynika z grzyba zwanego dermatofitem. Możesz dostać go w paznokcie lub paznokcie u rąk. Zaczyna się w łożysku paznokcia, pod paznokciem. Zobaczysz żółtawy obszar, który rozciąga się od krawędzi paznokcia do środka i miejsca, w których odchodzi od łożyska paznokcia.
 • Biała powierzchowna grzybica paznokci. Jest to mniej powszechne i wpływa tylko na powierzchnię paznokcia, głównie na paznokciach u nóg. Zaczyna się od białych plam, które stają się pudrowane i powodują kruszenie się paznokcia.
 • Proksymalna grzybica paznokci podpaznokciowych. Pojawia się to najpierw jako białe plamki na środku łożyska paznokcia przy naskórku. Poruszają się na zewnątrz, gdy palec lub paznokieć rośnie. Jest rzadki i zwykle dotyka ludzi, którzy mają problemy z układem odpornościowym, takie jak zakażenie wirusem HIV.
 • Candida grzybica paznokci. Drożdże powodują tę infekcję, która zwykle wpływa na paznokcie. Obszar wokół paznokci jest często opuchnięty i zaogniony, a paznokcie mogą całkowicie odpaść. Zdarza się to z paznokciami, które zostały uszkodzone przez uraz lub inną infekcję.

Exodermin: co to jest i jak działa?

Exodermin to krem , który można stosować na skórę stóp i paznokcie  zarówno jako codzienną pielęgnację urody, łączony z higieną osobistą, jak i jako dodatek do zabiegów i porad lekarskich w przypadku grzybicy , odwodnienia i suchości, zapachy i swędzenie. Formuła, oparta na selekcji naturalnych składników, co można również sprawdzić na oficjalnej stronie producenta, wydaje się wyjątkowo delikatna, szybko się wchłania i ma wyłączne zastosowanie zewnętrzne.

Nowy Exodermin jest dostępny w opakowaniu tubowym, idealnym również do noszenia przy sobie, nawet poza domem, o pojemności 50 ml , który można przechowywać w temperaturze pokojowej, który można kupić bez konieczności posiadania specjalistycznej recepty lekarskiej. Infekcje grzybicze, znane również jako infekcje grzybicze, mogą wpływać nie tylko na wygląd skóry i paznokci, ale również na wzajemne funkcjonowanie.

W wielu przypadkach oprócz konkretnych zabiegów możliwe jest również nałożenie naturalnego kremu np. Exodermin składa się z 4 składnikami aktywnymi bez dodatku substancji agresywnych i drażniących, alkoholu, parabenów, silikonów i denerwujących substancji zapachowych. Jego codzienne stosowanie może wspomóc dobre samopoczucie, urodę i funkcje skóry stóp i paznokci , wzmocnić naturalne bariery ochronne, krążenie i mikrokrążenie, równowagę pH skóry, zmiękczająco, nawilżająco i kojące.

Exodermin

Skład wewnętrzny formuły 

Krem o działaniu zewnętrznym Exodermin wszystkie swoje właściwości opiera na doborze składu, w szczególności na 4 starannie dobranych przez producenta składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Pełną listę Inci produktu można zobaczyć w ulotce dołączonej do opakowania lub w instrukcji na odwrocie samego opakowania i zawiera:

Połączenie składników aktywnych może zapewnić ewentualne działanie nawilżające, zmiękczające i kojące w przypadku grzybicy skóry stóp i paznokci, ale także swędzenie i ból, może wspierać dobre ph skóry, jej nawilżenie i świeżość w przypadku nieprzyjemnych zapachów.

Korzystne właściwości Exodermin

Formuła Exodermin może pomóc kupującym z grzybicą stóp uzyskać wiele korzystnych właściwości i korzyści. Jego stosowanie, codzienne lub okazjonalne, może być również łączone z zabiegami w walce z grzybicą oraz jako codzienne nawilżające wsparcie higieny osobistej i prawidłowych nawyków. Krem może pomóc zachować i poprawić: 

 • zewnętrzne funkcje skóry 
 • głębokie nawilżenie skóry właściwej 
 • krążenie i mikrokrążenie 
 • naturalne wzmocnienie barier ochronnych skóry 
 • równowaga ph i mikrofibry 
 • funkcje komórek naskórka 

Porady dotyczące dawkowania i stosowania 

Nowy krem ​​Exodermin jest prosty i szybki w użyciu, wygodny zarówno w domu, jak i w podróży dzięki niewielkim rozmiarom opakowania zakupowego. Aby w pełni wykorzystać formułę i spróbować uzyskać wszystkie opisane korzyści, postępuj zgodnie z poniższymi radami:

 • umyj i osusz skórę stóp 
 • nałóż kępkę kremu na skórę i paznokcie 
 • masuj aż do wchłonięcia
 • unikaj natychmiastowego płukania skóry 
 • Sprawdź też: Keramin.

Exodermin: czy to naprawdę skuteczne, czy oszutwo? Opinie i recenzje z forów

Exodermin

Kilku kupujących, mężczyzn i kobiet, zmagających się z grzybicą, również skorzystało z aplikacji kremu Exodermin. Opinie i recenzje można przeczytać na różnych forach internetowych, gdzie podkreślana jest większość zadowolonych doświadczeń, dzięki czemu wydaje się, że można wykluczyć ryzyko komercyjnego oszustwa. Poniżej możesz przeczytać niektóre z indywidualnych doświadczeń: 

„W przypadku infekcji grzybiczych stosuję się do wszystkich zaleceń lekarza i codziennie stosuję Exodermin. Krem pomaga mi poprawić nawilżenie i zwalczać nieprzyjemne zapachy”.

„Cierpię na łamliwe paznokcie i regularnie używam kremu Exodermin, który stosuję do codziennej higienicznej pielęgnacji skóry. Polecam wszystkim!”

Przeciwwskazania i środki ostrożności 

Exodermin nie ma szczególnych przeciwwskazań dzięki doborowi naturalnych składników aktywnych. Krem należy stosować wyłącznie do użytku zewnętrznego i nie jest zalecany w przypadku alergii i ran jeszcze w fazie gojenia.

Gdzie kupić Exodermin? Oficjalna strona i cena 

Nowy Exodermin w oryginalnym formacie można nabyć na oficjalnej stronie producenta, gdzie można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje na temat jego składu, użytkowania i porady, recenzje kupujących oraz formularz zamówienia bezpośredniego. Promocja obejmuje:

 • Exodermin jest teraz sprzedawany w promocyjnej cenie – 50% ceny.
 | Website

Obecnie specjalizuje się w dietetyce na Uniwersytecie Medycznym. Posiada szeroką wiedzę z zakresu kosmetyki i żywienia. Współpracuje z zespołem dietetyków będących specjalistami różnych dziedzin terapii dietetycznej oraz lekarzami innych specjalności. Autor wielu ciekawych publikacji. Na co dzień jest szczęśliwą mamą i żoną. W wolnym czasie gra w tenisa i biega.

2 komentarze do “Exodermin, Czy działa? Negatywne Opinie, Forum, Apteka, Cena, Dawkowanie”

Dodaj komentarz