Cardinol, Oszustwo? negatywne Opinie, Forum, Apteka, Cena, Gdzie Kupić

Cardinol tabletki to suplement , który pozwala na normalizację ciśnienia krwi oraz poprawę wielu parametrów życiowych związanych z sercem i naczyniami krwionośnymi. W naszej recenzji postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące Cardinol: czy jest w aptece, cena, recenzje i negatywne opinie 2023, a także opinia lekarska.

Starannie dobrane organiczne składniki tego produktu pozwalają w krótkim czasie unormować ciśnienie krwi. Jednocześnie kapsułki te nie mają skutków ubocznych. Składniki tabletek wykazują właściwości ochronne, które pomagają zapobiegać wielu nieprawidłowościom układu sercowo-naczyniowego.

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)

Nadciśnienie, medyczne określenie wysokiego ciśnienia krwi, jest znane jako „cichy zabójca”. Ponad 80 milionów Amerykanów (33%) ma wysokie ciśnienie krwi, a aż 16 milionów z nich nawet nie wie, że ma tę chorobę. Nieleczone nadciśnienie znacznie zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Przewiduje się, że nadciśnienie wzrośnie o około 8 procent w latach 2013-2030.

Twoje  serce  pompuje krew przez sieć tętnic, żył i naczyń włosowatych. Poruszająca się krew naciska na ściany tętnic, a siła ta jest mierzona jako ciśnienie krwi.

Wysokie ciśnienie krwi wynika ze zwężenia bardzo małych tętnic zwanych tętniczkami. Tętniczki regulują przepływ krwi przez twoje ciało. Gdy te tętniczki zaciskają się (lub zwężają), twoje serce musi pracować ciężej, aby przepompować krew przez mniejszą przestrzeń, a ciśnienie wewnątrz naczyń rośnie.

Wysokie ciśnienie krwi może wpływać na twoje zdrowie na cztery główne sposoby:

 • Stwardnienie tętnic .  Ciśnienie wewnątrz tętnic może powodować pogrubienie mięśni wyściełających ściany tętnic, co zwęża przejście. Zawał serca lub udar może wystąpić, jeśli zakrzep zablokuje przepływ krwi do serca lub mózgu.
 • Powiększone serce .  Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ilość pracy serca. Jak każdy mocno ćwiczony mięsień w twoim ciele, twoje serce rośnie (powiększa się), aby poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. Im większe serce, tym bardziej potrzebuje krwi bogatej w tlen, ale tym mniej jest zdolne do utrzymania prawidłowego przepływu krwi. W rezultacie czujesz się słaby i zmęczony i nie jesteś w stanie ćwiczyć ani wykonywać czynności fizycznych. Bez leczenia niewydolność serca będzie się tylko pogarszać.
 • Uszkodzenie nerek .  Długotrwałe wysokie ciśnienie krwi może uszkodzić nerki, jeśli ich dopływ krwi jest zaburzony.
 • Uszkodzenie oka .  Jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi może powodować krwawienie z maleńkich naczyń włosowatych w siatkówce oka. Ten stan, zwany retinopatią, może prowadzić do ślepoty.
 • Sprawdź też: Cariovico, Cardiform.

Co powoduje wysokie ciśnienie krwi?

Około 90% do 95% wszystkich przypadków wysokiego ciśnienia krwi to tak zwane  nadciśnienie pierwotne lub  samoistne . Oznacza to, że prawdziwa przyczyna wysokiego ciśnienia krwi nie jest znana, ale składa się na to wiele czynników. Jesteś w grupie zwiększonego ryzyka, jeśli:

 • Mieć rodzinną historię wysokiego ciśnienia krwi.
 • Są Afroamerykanami. Afroamerykanie rozwijają wysokie ciśnienie krwi częściej niż biali i zwykle zdarza się to wcześniej w życiu i jest cięższe.
 • Jesteś mężczyzną, ale kobiety są w grupie zwiększonego ryzyka po 55 roku życia.
 • Są starsze niż 60 lat. Naczynia krwionośne stają się z wiekiem bardziej kruche i mniej elastyczne.
 • Stawiaj czoła wysokiemu poziomowi stresu. W niektórych badaniach wykazano, że stres, złość, wrogość i inne cechy osobowości prowadzą do wysokiego ciśnienia krwi.
 • Mają nadwagę lub otyłość.
 • Używaj wyrobów tytoniowych. Palenie uszkadza naczynia krwionośne.
 • Używaj doustnych środków antykoncepcyjnych. Kobiety, które palą i stosują doustne środki antykoncepcyjne, znacznie zwiększają ryzyko.
 • Jedz dietę bogatą w tłuszcze nasycone.
 • Jedz dietę bogatą w sól (sód).
 • Pij więcej niż umiarkowaną ilość alkoholu. Eksperci twierdzą, że umiarkowane spożycie to średnio jeden do dwóch drinków dziennie dla mężczyzn i jeden drink dziennie dla kobiet. Jeden napój definiuje się jako 1½ uncji płynu (fl oz) spirytusu 80-procentowego, 1 uncji spirytusu 100-procentowego, 4 uncji wina lub 12 uncji piwa.
 • Są nieaktywni fizycznie.
 • Mieć cukrzycę .

Naukowcy odkryli również gen, który wydaje się być powiązany z wysokim ciśnieniem krwi. Jeśli masz gen, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, dlatego powinieneś monitorować swoje ciśnienie krwi i eliminować jak najwięcej innych czynników ryzyka.

Pozostali pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi mają tak zwane  nadciśnienie wtórne,  co oznacza, że ​​wysokie ciśnienie krwi jest wynikiem innego stanu lub choroby. Wiele przypadków nadciśnienia wtórnego jest spowodowanych zaburzeniami czynności nerek. Inne stany, które mogą powodować wtórne nadciśnienie to

 • Problemy z przytarczycami.
 • Akromegalia, która jest stanem, w którym przysadka mózgowa wytwarza zbyt dużo hormonu wzrostu.
 • Nowotwory nadnerczy lub przysadki mózgowej.
 • Reakcje na leki stosowane w innych problemach medycznych.
 • Ciąża.

Jakie są objawy wysokiego ciśnienia krwi?

Większość osób z nadciśnieniem nie ma objawów. W niektórych przypadkach osoby z wysokim ciśnieniem krwi mogą odczuwać uczucie pulsowania w głowie lub klatce piersiowej, uczucie pustki w głowie lub zawrotów głowy lub inne objawy. Bez objawów osoby z wysokim ciśnieniem krwi mogą latami nie wiedzieć, że mają ten stan.

Cardinol – co to jest? Czy to naprawdę działa?

Cardinol działa bezpośrednio na przyczynę i przyczynę problemów z sercem i naczyniami. Wzmacnia naczynia krwionośne i naturalnie zwiększa ich elastyczność.

Działanie leku ma na celu likwidację i zapobieganie objawom nadciśnienia tętniczego . To naprawdę działa tak, jakby to było:

 • normalizacja ciśnienia krwi;
 • obniża poziom cholesterolu we krwi;
 • chronić organizm ze znaczną redukcją ryzyka zawału serca czy udaru mózgu.

Cardinol jest skuteczny w różnych stadiach nadciśnienia. Przywraca rytm serca i zmniejsza przerost naczyń. Suplement ten zapobiega również zmianom miażdżycowym naczyń serca.

Skład – Co zawiera Cardinol?

Skład Cardinol jest naturalny , co praktycznie wyklucza możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Jednak indywidualna nietolerancja poszczególnych składników odgrywa pewną rolę, dlatego najlepiej dokładnie przestudiować składniki przed ich użyciem .

składnikiDziałanie
TiaminaTen składnik suplementu chroni naczynia krwionośne przed ścieńczeniem i uszkodzeniem. Eliminuje ryzyko anemii i niedrożności tętnic. Tiamina usprawnia również procesy metaboliczne, zwłaszcza te związane z tłuszczem. Z tego powodu lek ten jest również stosowany w profilaktyce walki z nadwagą i wysokim poziomem cholesterolu.
Omega 3Ten składnik leku jest niezbędny w zapobieganiu możliwości miażdżycy, udaru mózgu, zawału serca i innych powikłań wysokiego ciśnienia krwi, jeśli nie jest leczony.
Ekstrakt z korzenia pokrzywyTen składnik jest dodawany w celu poprawy funkcji nerek, wątroby i jelit. Jest również potrzebna do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym i zapobiegania cukrzycy. Ten ekstrakt roślinny naturalnie obniża poziom ciśnienia krwi.
Olej z głoguOlej ten doskonale wpływa na prawidłowe krążenie krwi. Zwiększa również przepływ krwi w naczyniach wieńcowych. Jest doskonałym pierwiastkiem organicznym, który utrzymuje drożność naczyń krwionośnych i normalizuje nawet najcięższy stan nadciśnienia.
Witamina b12Cardinol zawiera również witaminę redukującą stres i działa jako przeciwutleniacz, chroniąc przed stresem oksydacyjnym i nagłym wzrostem poziomu ciśnienia krwi. Składnik ten działa również jako naturalny modulator widzenia. Poprawia również zdolności poznawcze.
Witamina B6Witamina ta eliminuje zły cholesterol i normalizuje pracę serca. Chroni również naczynia krwionośne wszystkich narządów w głowie, utrzymując je w czystości i zdrowiu. Witamina B6 jest stymulantem metabolicznym i odpornościowym.
ryboflawinaTen składnik pomaga przezwyciężyć stres emocjonalny. Ponadto dostarcza komórkom wystarczającą ilość tlenu i normalizuje napięcie naczyń krwionośnych.

Wskazania do stosowania

Wysokie ciśnienie krwi jest wskazaniem do stosowania Cardinol. Może to być spowodowane podeszłym wiekiem, długotrwałym narażeniem na stres, paleniem tytoniu, nadużywaniem alkoholu, niezdrową dietą, nadmierną masą ciała, brakiem ruchu lub snu.

Zaletą Cardinol jest to, że ten suplement diety zapobiega problemom takim jak

 • kryzys nadciśnieniowy;
 • udar mózgu;
 • choroba niedokrwienna serca;
 • zaburzenia krążenia mózgowego;
 • niewydolność nerek;
 • cukrzyca;
 • osłabienie i utrata wzroku.

Ulotka – Instrukcja użycia

Oryginalne opakowanie tego suplementu diety zawsze zawiera ulotkę informacyjną o Cardinol . Niniejsza broszura zawiera wszystkie potrzebne informacje. Wskazane jest zapoznanie się ze sposobem stosowania tabletek przed ich zażyciem . Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie internetowej producenta. Ulotka Cardinol zawiera zalecane dawkowanie.

Zalecenia dotyczące przyjmowania tabletek zawarte w ulotce: Stosować jedną tabletkę rano i wieczorem z posiłkiem . Przyjmować z dużą ilością wody. Bezpieczny przebieg leczenia wynosi od 10 dni do 3 miesięcy .

Jak wzmocnić działanie tabletek

Aby wzmocnić efekty przyjmowania tego suplementu, należy przestrzegać zdrowej diety i stylu życia. W szczególności należy unikać palenia tytoniu i nadużywania alkoholu. Musisz także zwiększyć swoją aktywność fizyczną i mobilność. Efekt przyjmowania tego suplementu można również wzmocnić poprzez regulację masy ciała, unikanie stresujących warunków oraz przestrzeganie reżimów snu i czuwania.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Są to naturalne kapsułki bez skutków ubocznych. Suplement diety można więc kupić nawet bez recepty. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania Cardinol jest ciąża. Ponadto nie jest zalecany dla nieletnich poniżej 18 roku życia.

Aby uniknąć skutków ubocznych Cardinol, musisz upewnić się, że lek jest autentyczny. Dlatego wskazane jest kupowanie go tylko od oficjalnego producenta .

Cardinol opinie i recenzje na forach 2023

Aby potwierdzić skuteczność naturalnego suplementu, przeczytaj prawdziwe recenzje Cardinol.

„Nigdy nie wiedziałem, czym jest nadciśnienie. Od zawsze uprawiałem sport i prowadziłem aktywny tryb życia. Ale po kontuzji musiałem zrezygnować ze sportu. Zacząłem mieć problemy naczyniowe, a co za tym idzie nadciśnienie. Długo szukałem lekarstwa i próbowałem wielu leków. Pewnego dnia przeczytałem recenzje Cardinol. Większość osób miała bardzo dobrą opinię o Cardinol. Postanowiłam więc rozpocząć leczenie. I muszę powiedzieć, że naprawdę pomogło mi to obniżyć ciśnienie krwi. Ale na razie minęło tylko kilka tygodni. Nie wiem jeszcze, jak długo utrzymają się efekty”.”

Cena

W 2023 roku cena Cardinol jest w promocyjnej cenie . Eliminując pośrednika, producent ustalił stałą cenę. Cena stała się bardziej przystępna niż w 2021 roku, kiedy Cardinol był dostępny w aptekach.

Ponadto producent regularnie organizuje promocje na oficjalnej stronie internetowej , które oferują klientom atrakcyjne rabaty.

Obecnie specjalizuje się w dietetyce na Uniwersytecie Medycznym. Posiada szeroką wiedzę z zakresu kosmetyki i żywienia. Współpracuje z zespołem dietetyków będących specjalistami różnych dziedzin terapii dietetycznej oraz lekarzami innych specjalności. Autor wielu ciekawych publikacji. Na co dzień jest szczęśliwą mamą i żoną. W wolnym czasie gra w tenisa i biega.

Dodaj komentarz