Keto Black Premium – Si funksionon? Opinionet Negative, Çmimi, Farmaci

Keto Black Premium është një suplement dobësimi me pluhur që, në sinergji me një dietë ketogjenike të bazuar në reduktimin e karbohidrateve, mbështet dobësimin dhe arritjen e rezultateve të dëshiruara, duke u fokusuar veçanërisht në yndyrën e lokalizuar në bark, bel, vithe dhe këmbë. Në kombinim me një dietë ketogjenike, Keto Black Premium ju ndihmon të rifitoni peshën tuaj ideale, siç dëshmohet nga vlerësimet e konsumatorëve.

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si funksionon dieta ketogjenike

Vitet e fundit, popullariteti i dietës ketogjenike është rritur në popullaritet. Ju mund të keni dëgjuar për dietën keto nga gazetat, miqtë ose kolegët, gjë që ju bën të pyesni veten: “Si funksionon saktësisht dieta keto?”

Nutricionistët, dietologët dhe mediat kryesore i mësojnë njerëzit se yndyrat, veçanërisht ato të ngopura, janë të dëmshme për shëndetin. Ata predikuan një dietë të pasur me karbohidrate dhe me pak yndyrë, duke besuar se një dietë me yndyrë të lartë çonte në sëmundje të zemrës, presion të lartë të gjakut, kolesterol të lartë dhe rreziqe të tjera shëndetësore. Megjithatë, kërkimet e reja tregojnë se këto mësime janë mite të plota[ * ].

Në fakt, një dietë me pak karbohidrate dhe me yndyrë të lartë mund të jetë shumë e dobishme për shëndetin tuaj. Më poshtë do të mësoni bazat e dietës keto, përfitimet shëndetësore të ketozës, se si dieta keto mund të çojë në humbje peshe dhe si të dini nëse jeni në gjendje ketogjenike.

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si funksionon dieta Keto?

Dieta keto është një dietë me yndyrë të lartë dhe me pak karbohidrate. Qëllimi i dietës keto është të hyjë në një gjendje ketoze, ku trupi juaj djeg trupat ketonikë – në vend të glukozës – për energji. Por si funksionon dieta keto dhe si kaloni në gjendjen ketogjenike? Lexo.

Dieta standarde amerikane dhe shumica e dietave perëndimore janë të përqendruara shumë në karbohidratet, me pak proteina dhe pothuajse pa yndyrë. Kur një person mesatar ha një vakt të pasur me karbohidrate, trupi i tyre i merr ato karbohidrate dhe i shndërron ato në glukozë për karburant. Më pas insulina e zhvendos këtë glukozë në qelizë. Glukoza është burimi kryesor i energjisë së trupit kur karbohidratet janë të pranishme.

Megjithatë, gjërat janë të ndryshme me keto. Në një dietë ketogjenike, marrja e karbohidrateve mbahet shumë e ulët – kështu që kur ato karbohidrate janë zhdukur, trupi juaj duhet të përdorë një formë të ndryshme energjie për të qëndruar në ritëm.

Këtu hyjnë yndyrat. Në mungesë të karbohidrateve, mëlçia merr acide yndyrore nga trupi dhe i shndërron ato në trupa keton, të njohur edhe si ketone , si një burim energjie. Ky proces njihet si ketozë dhe është qëllimi i atyre që ndjekin dietën ketogjenike.

Gjatë zbërthimit të acideve yndyrore, formohen tre ketone:

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Përfitimet shëndetësore të dietës keto

Qëllimi fillestar i dietës ketogjenike ishte parandalimi i epilepsisë tek fëmijët. Por që atëherë ajo është përdorur për arsye të ndryshme. Disa nga përfitimet më të mira dhe më të njohura të dietës ketogjenike përfshijnë:

  • Modele më të mira gjumi dhe më pak ankth dhe lodhje
  • Ngopje ose ndjenjë më e plotë dhe e kënaqur gjatë dhe pas vakteve, gjë që mund të çojë në humbje peshe]
  • Rritja e qartësisë mendore, duke ju lejuar të përqendroheni për periudha më të gjata kohore
  • Humbja e yndyrës është humbja e yndyrës së trupit duke ruajtur masën muskulore

Për më shumë rreth kësaj, shikoni këto udhëzues për keto për ushtrime , avantazhe mendore dhe humbje yndyre .

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si funksionon Keto Black Premium


Keto Black është në formën e një pluhuri që duhet të merret i tretur në ujë dhe vendoset në një paketë të përshtatshme, hermetike që mund të transportohet lehtësisht. Ai përmban substanca natyrale dhe bioaktive që sillen si ketone, dhe kështu e sjellin trupin në një gjendje ketoze, por më shpejt dhe më lehtë sesa vetëm me dietën ketogjenike.

Keto Black duhet të përdoret si suplement së bashku me dietën ketogjenike për ta forcuar atë dhe për të lehtësuar simptomat negative të shkaktuara nga periudha kalimtare në të cilën metabolizmi ndryshon dhe mëlçia fillon të prodhojë trupa ketonikë. Për më tepër, Keto Black Premium stimulon intensivisht metabolizmin dhe djegien e yndyrës, duke përshpejtuar efektet që mund të arrihen vetëm duke përdorur dietën ketogjenike . Keto Black gjithashtu ju lejon të prishni një dietë të rreptë ketogjenike herë pas here, në mënyrë që njerëzit që e marrin atë të mund të konsumojnë sasi të vogla karbohidratesh pa ndërprerë gjendjen e ketozës.

Fazat e humbjes së peshës

Trajtimi dobësues me Keto Black Premium duhet të përdoret 3 herë në ditë për 4 javë, në fund të së cilës rekomandohet një pushim 2-3 ditësh për të dalë nga ketoza duke marrë më shumë karbohidrate. Pas kësaj, dieta ketogjenike mund të rifillojë dhe të përsëritet derisa të arrihen rezultatet e dëshiruara. Konsumi i tij lehtësohet nga një paketë që përmban dozën e duhur të produktit për një cikël të plotë, që shitet me një çmim shumë të volitshëm.

Javën e parë

Trupi hyn në një gjendje ketoze, por falë substancave bioaktive që përmban Keto Black, ju keni më shumë kontroll mbi oreksin tuaj dhe kjo ju ndihmon të mos ndjeni mungesën e karbohidrateve.

Javën e dytë

Përbërësit natyralë dhe aktivë të Keto Black Premium përshpejtojnë proceset e djegies së kalorive dhe yndyrës pa pasur nevojë për stërvitje. Kjo çon në një humbje të menjëhershme prej 3 deri në 4 kg yndyrë, e cila do të jetë e dukshme sidomos në zonat më problematike, si barku, vithet dhe ijet. Humbja e peshës, natyrisht, shoqërohet me një përmirësim të humorit dhe një rritje të niveleve të energjisë.

Java e tretë dhe e katërt

Trupi bëhet gjithnjë e më i fortë dhe i hollë, gjithashtu mund të vëreni një përmirësim në tonin e lëkurës, pasi djegia e shtresave dhjamore nënlëkurore çon në uljen e celulitit. Përveç kësaj, në këtë fazë, pesha stabilizohet dhe për shkak se trupi vazhdon të djegë yndyrë, nuk duhet të keni frikë nga efekti klasik yo-yo që shfaqet pas disa dietave.

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Përbërësit

Keto Black Premium u zhvillua nga shkencëtarët gjermanë të të ushqyerit dhe përbëhet nga një përzierje substancash që rrjedhin nga trupat e ketonit të njeriut. Në fakt, njerëzit i prodhojnë këto ketone në mënyrë natyrale, por nuk ka mjaft prej tyre për të djegur në mënyrë efektive yndyrën e ruajtur në trupin tonë. Konsumi sistematik Keto Black Premium mund të rrisë sasinë e trupave të ketonit në trupin tonë deri në 15 herë pa asnjë efekt anësor pikërisht sepse bazohet në përbërës natyralë. Disa prova klinike të kryera para marketingut treguan se Keto Black Premium nuk shkakton kundërindikacione ose reaksione alergjike (megjithatë, duhet të kontrolloni nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve aktivë). Ti nuk beson? Shikoni komentet e vërteta të konsumatorëve.

Mendimi i ekspertit

Ekspertët e të ushqyerit thonë se forca e Keto Black Premium është thjeshtësia e parimit me të cilin funksionon si ndihmës i dietës ketogjenike. Ata gjithashtu theksojnë se si Keto Black Premium mund të ndihmojë në mbështetjen e mirëqenies së tretjes dhe metabolizmit dhe të nxisë eliminimin e toksinave. Të gjitha me kosto shumë konkurruese.

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Shqyrtime Premium Keto Black

Keto Black fitoi shpejt besimin e qindra blerësve të kënaqur me rezultatet e marra falë përbërjes inovative të bazuar në përbërës 100% natyralë. Megjithëse nuk është e vështirë të hasësh vlerësime reale nga ata që arritën të vlerësojnë dallimet e dukshme para dhe pas përdorimit të Keto Black Premium , ne kemi përzgjedhur disa mendime që, sipas mendimit tonë, spikasin në oqeanin e opinioneve pozitive për efektet. të këtij zbulimi revolucionar.

Dieta ketogjenike ju lejon të humbni peshë shpejt, por përdorimi i Keto Black rrit ndjeshëm efektivitetin e saj. Kjo është shumë e dobishme kur ju duhet të humbni peshë shpejt, për shembull, para pushimeve. Vetëm disa javë dhe do të arrini peshën e dëshiruar. Pastaj ndihem plot energji: ha sa të dua, duke kufizuar karbohidratet vetëm siç kërkohet nga dieta ketogjenike . Asnjë ndjenjë urie dhe prani maksimale e mendjes gjatë gjithë ditës.

“Të gjithë e duam ushqimin e mirë, por shëndeti është gjithashtu i rëndësishëm. Gjëja më e mirë që përjetova në procesin e humbjes së peshës ishte kombinimi i një diete proteinike me marrjen e Keto Black . Përshpejton metabolizmin pa shumë përpjekje dhe yndyra fillon të digjet. Pas vitesh mbipeshë, më në fund jam në formë”.

>>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Aktualisht, ai është i specializuar për dietologji në Universitetin e Mjekësisë. Ajo ka njohuri të gjera në fushën e kozmetikës dhe të ushqyerjes. Ai bashkëpunon me një ekip dietologësh specialistë në fusha të ndryshme të terapisë dietike dhe mjekë të specialiteteve të tjera. Autor i shumë botimeve interesante. Çdo ditë ajo është një nënë dhe grua e lumtur. Në kohën e lirë luan tenis dhe vrap.

Leave a Comment