TOP FORM PROSTATE, një mashtrim? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

Kapsulat TOP FORM PROSTATE janë një shtesë e projektuar për të luftuar simptomat e prostatitit, duke ndihmuar në reduktimin e inflamacionit dhe nxitjen e shëndetit të përgjithshëm të prostatës. TOPFORM PROSTATE është një produkt i bazuar në përbërësit natyralë që synon të lehtësojë problemet që lidhen me prostatitis, duke ofruar një qasje gjithëpërfshirëse për të ruajtur mirëqenien e prostatës.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Çfarë është prostatiti jo-bakterial?

Prostatiti jobakterial është një ënjtje dhe irritim (inflamacion) i prostatës që nuk shkaktohet nga bakteret. Është lloji më i zakonshëm i prostatitit kronik (afatgjatë).

Gjëndra e prostatës është pjesë e sistemit riprodhues të njeriut. Bëhet fjalë për madhësinë e një arre dhe ndodhet midis fshikëzës dhe penisit. Gjëndra e prostatës rrethon majën e uretrës, tubin që transporton urinën nga fshikëza përmes penisit. Prodhon një lëng që ushqen spermën dhe ndihmon në largimin e tij nga trupi gjatë seksit.

Cili është shkaku?

Shkaku i saktë i prostatitit jo-bakterial nuk dihet gjithmonë. Shkaqet e mundshme mund të përfshijnë:

 • Bllokimi i gjëndrës së prostatës i shkaktuar nga plakja ose dëmtimi nga një infeksion i prostatës
 • Irritim i shkaktuar nga urina që rrjedh përsëri në prostatë
 • Irritim i shkaktuar nga kimikate të tilla si sapuni
 • Probleme me nervat në traktin urinar
 • Probleme muskulore pelvike
 • Abuzimi seksual
 • Parazitët dhe viruset
 • Irritim i shkaktuar nga çiklizmi
 • Prostamid, Erectil

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Cilat janë simptomat?

Simptomat mund të përfshijnë:

 • Dhimbje pas skrotumit
 • Dhimbje ose ndjesi djegieje kur urinoni
 • Urinon më shpesh
 • Nxitja e fortë dhe e papritur për të urinuar
 • Dhimbje gjatë lëvizjeve të zorrëve
 • Dhimbje në penis, scrotum, barku i mesëm dhe i poshtëm ose poshtë shpinës
 • Dhimbje gjatë ose pas lirimit të spermës gjatë marrëdhënieve seksuale
 • Sasi të vogla gjaku në spermë ose urinë

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si është diagnostikuar?

Mjeku juaj do të pyesë për simptomat tuaja dhe do t’ju ekzaminojë. Ju mund të bëni teste si:

 • Një ekzaminim transrectal që mjeku kryen duke futur butësisht një gisht të lagur dhe të dorezuar në rektum për të ndjerë gjëndrën e prostatës
 • Urinalysis
 • Testet e lëngjeve të prostatës

Ju mund të testoheni për të kontrolluar për shkaqe të tjera të mundshme të simptomave tuaja, të tilla si një sëmundje seksualisht e transmetueshme (STD).

Si mund të kujdesem për veten?

Ja disa gjëra që mund të bëni për të lehtësuar dhimbjen dhe simptoma të tjera:

 • Ndiqni kursin e plotë të trajtimit të përshkruar nga mjeku juaj.
 • Merrni qetësuesit e dhimbjeve të tepërta, të tilla si ibuprofeni ose naproxeni. Lexoni etiketën dhe përdoreni sipas udhëzimeve. Barnat anti-inflamatore josteroide (NSAIDs), të tilla si ibuprofen dhe naproxen, mund të shkaktojnë gjakderdhje stomaku dhe probleme të tjera. Këto rreziqe rriten me kalimin e moshës. Nëse mjeku juaj nuk ju thotë të kundërtën, mos e përdorni këtë ilaç për më shumë se 10 ditë.
 • Bëni një banjë të ngrohtë.
 • Nëse konstipacioni është një problem, merrni një zbutës stolash.
 • Pyetni furnizuesin tuaj:
  • Si dhe kur do të dëgjoni rezultatet e testit
  • Sa kohë do të duhet për t’u shëruar
  • Çfarë aktivitetesh duhet të shmangësh dhe kur mund të kthehesh në aktivitete normale
  • Si të kujdeseni për veten në shtëpi
  • Çfarë simptomash ose problemesh duhet të kërkosh dhe çfarë të bësh nëse i përjeton ato
 • Sigurohuni që të dini se kur duhet të vini për një kontroll.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si mund ta parandaloj prostatitin?

 • Evitoni sëmundjet dhe infeksionet seksualisht të transmetueshme (STDs dhe STDs). Përdorni prezervativë latex ose poliurethane gjatë çdo marrëdhënieje. Keni vetëm një partner seksual që nuk ka marrëdhënie seksuale me askënd tjetër.
 • Mbani zonën gjenitale të pastër. Nëse jeni një njeri që nuk është rrethprerë, praktikimi i higjienës së mirë përfshin të tërhiqni butësisht prapa prepucin për të larë majën e penisit sa herë që laheni ose bëni dush. Kjo ndihmon në parandalimin e infeksioneve të traktit urinar që mund të çojnë në prostatitis. Kur të mbarosh së pastruari, ktheje me butësi prepucin në vend.
 • Merrni trajtim të menjëhershëm për çdo problem të traktit urinar. Kjo zvogëlon rrezikun e problemeve të prostatës.

Çfarë është TOP FORM PROSTATE dhe për çfarë përdoret?

Kapsulat TOP FORM PROSTATE janë një produkt i specializuar i projektuar për të luftuar efektet e prostatitis. Që përmbajnë një kombinim të përbërësve natyralë, këto kapsula janë projektuar për të lehtësuar simptomat e pakëndshme dhe për të nxitur shëndetin e përgjithshëm të prostatës. TOP FORM PROSTATE është projektuar për të reduktuar inflamacionin, për të përmirësuar rrjedhjen e urinës dhe për të kontribuar në shëndetin e përgjithshëm të prostatës.

Indikacione për përdorim

Këtu është një listë në spanjisht e rasteve në të cilat rekomandohet përdorimi i kapsulave TOP FORM PROSTATE kundër prostatitis:

 • Inflamacion akut ose kronik i prostatës (prostatitis).
 • Urinim i vështirë për shkak të prostatitis.
 • Ndjesi djegieje ose siklet kur urinoni.
 • Nevoja e shpeshtë dhe urgjente për të urinuar.
 • Dhimbje në zonën pelvike ose gjenitale.
 • Rrjedhje e dobët ose e ndërprerë e urinës.
 • Siklet i përgjithshëm në zonën e prostatës.
 • Parandalimi dhe mbajtja e shëndetit të prostatës tek burrat e moshuar.
 • Si një adjunct për trajtimin e prostatitis.
 • Për të nxitur shëndetin e përgjithshëm të prostatës dhe për të zvogëluar rrezikun e problemeve të ardhshme.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Cili është rreziku?

Prostatitis është një inflamacion i prostatës që mund të ndodhë në një sërë formash, nga akute në kronike. Kjo gjendje mund të shoqërohet me një numër rreziqesh për shëndetin e meshkujve. Sipas burimeve mjekësore si Shoqata Amerikane e Urologjisë, prostatiti mund të shkaktojë simptoma të pakëndshme dhe të dhimbshme si vështirësi në urinim, dhimbje në zonën pelvike, siklet kur urinon dhe nxitje të shpeshta për të shkuar në tualet. Përveç kësaj, në disa raste, prostatitis mund të përhapet në zonat përreth, duke shkaktuar komplikime të tilla si infeksionet e traktit urinar dhe madje edhe probleme seksuale.

Përveç simptomave të menjëhershme, prostatitis mund të ketë edhe pasoja afatgjata. Nëse nuk trajtohet siç duhet, prostatiti kronik mund të çojë në komplikime më serioze, si formimi i absceseve të prostatës ose kysteve. Gjithashtu është vënë re se prostatiti kronik mund të shoqërohet me një rrezik më të lartë të zhvillimit të problemeve më serioze të prostatës, të tilla si hiperplasia beninje prostatike (BPH) dhe madje edhe kanceri i prostatës.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Si funksionon TOP FORM PROSTATE?

TOP FORM PROSTATE është një shtesë e formuluar me kujdes e projektuar për të trajtuar simptomat dhe shkaqet e prostatitis. Përbërësit e saj natyrorë punojnë së bashku për të siguruar veprim gjithëpërfshirës:

 • Reduktimi i inflamacionit: Përbërësit anti-inflamatorë në TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë, duke lehtësuar kështu sikletin dhe dhimbjen e lidhur me prostatitis.
 • Mbështetja imune: Disa nga përbërësit në TOP FORM PROSTATE janë projektuar për të rritur sistemin imunitar, duke ndihmuar trupin të luftojë infeksionet dhe inflamacionin në mënyrë më efektive.
 • Përmirësimi i rrjedhjes së urinës: Përbërësit e përzgjedhur mund të ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhjes së urinës duke relaksuar muskujt e prostatës dhe traktit urinar, gjë që nga ana tjetër zvogëlon vështirësinë urinare dhe ndjenjat e urgjencës.
 • Ekuilibri hormonal: TOP FORM PROSTATE mund të punojë për të ruajtur ekuilibrin e duhur hormonal në gjëndrën e prostatës, gjë që mund të ndihmojë në parandalimin e rritjes së tepërt të indeve dhe reduktimin e rrezikut të problemeve afatgjata.
 • Promovimi i shëndetit të prostatës: Lëndët ushqyese specifike në TOP FORM PROSTATE mund të kontribuojnë në shëndetin e përgjithshëm të prostatës, duke mbështetur funksionin e saj normal dhe duke reduktuar rrezikun e komplikimeve të ardhshme.

Përbërësit TOP FORM PROSTATE (përbërësit)

Këtu është një listë e përbërësve TOP FORM PROSTATE së bashku me një përshkrim të efekteve të mundshme të secilit:

 • Ekstrakti i lipidosesterolit: Ky përbërës mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit të prostatës dhe lehtësimin e simptomave të prostatitis.
 • Ekstrakti i farës së kungullit[20% beta sitosteroli]: Beta sitosterolët e pranishëm në këtë ekstrakt mund të ndihmojnë në përmirësimin e rrjedhjes së urinës dhe reduktimin e simptomave të prostatitit.
 • Ekstrakti i farës së shegës: Acidi ellagjik mund të ketë veti antioksiduese dhe anti-inflamatore që përfitojnë shëndetin e prostatës [40% kwas elagowy]dhe ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit.
 • Ekstrakti i gjetheve të rrjetës [4% polifenoli]: Polifenolët mund të kenë efekte anti-inflamatore dhe anti-proliferative, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e simptomave të prostatitis.
 • Ekstrakti i shelgut me lule të vogla: Ky ekstrakt mund të ketë veti anti-inflamatore dhe analgjezik, të cilat mund të lehtësojnë dhimbjen dhe parehatinë e lidhur me prostatitis.
 • Ekstrakti afrikan i lëvores së kumbullës : Ky përbërës përmirëson funksionin urinar dhe zvogëlon simptomat e prostatitis.
 • [10% likopenów]Ekstrakti i frutave të domates: Likopenet janë antioksidantë që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të komplikimeve të prostatës dhe përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm të prostatës.
 • BioPerine: BioPerine mund të përmirësojë përthithjen e përbërësve të tjerë, duke siguruar që trupi të përfitojë plotësisht nga përfitimet e TOP FORM PROSTATE.
 • Vitamina E: Vitamina E është një antioksidant që mund të ndihmojë në reduktimin e stresit oksidativ dhe përmirësimin e shëndetit të prostatës.
 • Zinku: Zinku është thelbësor për funksionimin e duhur të prostatës dhe mund të ndihmojë për ta mbajtur atë të shëndetshëm.
 • SeleniumSeLECT: Selenium është një antioksidant që mund të ketë efekte të dobishme në prostatë dhe shëndetin e përgjithshëm.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Rreziqet, efektiviteti, përfitimet e TOP FORM PROSTATE

Këtu është një listë e përfitimeve të mundshme të kapsulave TOP FORM PROSTATE kundër prostatitis:

 • Reduktimi i inflamacionit: Përbërësit specifikë në TOPFORM PROSTATE mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë, duke lehtësuar simptomat e parehatshme dhe të dhimbshme që lidhen me prostatitis.
 • Përmirësimi i rrjedhjes së urinës: Disa nga përbërësit në TOP FORM PROSTATE mund të relaksojnë muskujt e prostatës dhe traktit urinar, gjë që mund të rezultojë në përmirësimin e rrjedhjes së urinës dhe zvogëlimin e vështirësisë në urinim.
 • Dhimbje dhe lehtësim i sikletit: Përbërësit analgjezikë dhe anti-inflamatorë të TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojnë në reduktimin e dhimbjes dhe sikletit të përjetuar për shkak të prostatitis.
 • Ekuilibri hormonal: TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojë në ruajtjen e ekuilibrit të duhur hormonal në prostatë, gjë që mund të jetë e dobishme në parandalimin e rritjes së tepërt të indeve dhe zhvillimin e problemeve më serioze.
 • Mbështetja imune: Disa përbërës mund të rrisin sistemin imunitar, duke e lejuar trupin të luftojë infeksionet në mënyrë më efektive dhe të zvogëlojë rrezikun e komplikimeve.
 • Shëndeti i përgjithshëm i prostatës: Kombinimi i përbërësve natyralë në TOP FORM PROSTATE është projektuar për të nxitur shëndetin e përgjithshëm të prostatës, duke kontribuar në mirëqenien e tij dhe funksionin optimal.
 • Potenciali për të zvogëluar rrezikun afatgjatë: Duke u mbështetur në simptomat dhe shkaqet e prostatitis, TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojë në parandalimin e problemeve më serioze të prostatës në të ardhmen.
 • Një qasje gjithëpërfshirëse: Kombinimi i përbërësve të shumtë me përfitime të ndryshme mund të ofrojë një qasje gjithëpërfshirëse për trajtimin dhe menaxhimin e prostatitis.
 • Formula natyrale: TOP FORM PROSTATE është e përbërë nga përbërës natyralë, të cilët mund të jenë një opsion tërheqës për ata që kërkojnë një zgjidhje më natyrale për shëndetin e prostatës.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

TOP FORM PROSTATE drejtimet për përdorim, fletëpalosje, udhëzime

Sipas udhëzimeve dhe fletëpalosjes, kundërindikacionet, efektet anësore, mënyra e përdorimit dhe ruajtjes së ilaçit janë renditur më poshtë.

Contraindications

 • Alergjitë: Nëse e dini se keni një alergji ndaj ndonjërit prej përbërësve në TOP FORM PROSTATE, është e rëndësishme të shmangni konsumimin e tij.
 • Ndërveprimet me ilaçet: Nëse jeni duke marrë ilaçe ose shtesa të tjera, mund të përjetoni ndërveprime me përbërësit në TOP FORM PROSTATE.
 • Kushtet mjekësore të mëparshme: Nëse keni kushte mjekësore si alergji, sëmundje autoimune, çrregullime të gjakderdhjes ose kushte të tjera mjekësore.

Si të përdorësh, si të marrësh

Për të përdorur TOP FORM PROSTATE në mënyrë efektive, ndiqni udhëzimet më poshtë:

 • Doza: Rekomandohet marrja e 2 kapsulave në ditë, mundësisht me vaktet kryesore. Kapsulat mund të merren me ujë ose me çdo lëng tjetër të zgjedhjes suaj.
 • Rregullsia: Është e rëndësishme të jeni konsekuent në marrjen e kapsulave. Për rezultate më të mira, duhet të ndiqni regjimin e rekomanduar të përdorimit çdo ditë.
 • Qëndrueshmëria: TOP FORM PROSTATE mund të kërkojë kohë për të treguar efektet e saj. Ju mund të mos vëreni ndryshime të menjëhershme, por mund të vëreni një përmirësim të simptomave tuaja me kalimin e kohës.

Si të ruani

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë.

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Efekti i përdorimit të TOP FORM PROSTATE

Ja një listë e efekteve të mundshme që njerëzit që përdorin TOP FORM PROSTATE kundër prostatitis:

 • Zvogëlimi i simptomave: Shumë njerëz mund të përjetojnë një reduktim të simptomave të parehatshme që lidhen me prostatitis, të tilla si vështirësi në urinim, dhimbje pelvike dhe udhëtime të shpeshta në banjë.
 • Përmirësimi i rrjedhjes së urinës: Disa përdorues mund të vërejnë një përmirësim të rrjedhjes së urinës, gjë që mund të zvogëlojë ndjenjat e urgjencës dhe ndërprerjet në urinim.
 • Lehtësimi i dhimbjes: TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve dhe parehatisë në zonën pelvike dhe gjenitale që shpesh përjetohet për shkak të prostatitis.
 • Inflamacioni i reduktuar: Përbërësit anti-inflamatorë në TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë, gjë që nga ana e saj mund të lehtësojë simptomat.
 • Mirëqenia e përgjithshme: Duke nxitur shëndetin e prostatës dhe duke lehtësuar simptomat e prostatitis, disa njerëz mund të përjetojnë një ndjenjë të përgjithshme të mirëqenies dhe rehatisë.
 • Përmirësimi i cilësisë së jetës: Reduktimi i simptomave të pakëndshme dhe të dhimbshme mund të ketë një ndikim pozitiv në cilësinë e jetës, duke i lejuar njerëzit të shkojnë në aktivitetet e tyre të përditshme me më pak siklet.
 • Parandalimi afatgjatë: Duke vepruar mbi inflamacionin dhe simptomat e hershme të prostatitis, TOP FORM PROSTATE mund të ndihmojë në parandalimin e komplikimeve më serioze të lidhura me prostatën me kalimin e kohës.
 • Mbështetje terapeutike: TOP FORM PROSTATE mund të përdoret si adjunct për trajtime të tjera terapeutike për prostatitis, duke përforcuar përfitimet e një qasje gjithëpërfshirëse.
 • Besimi në shëndetin e prostatës: Duke parë përmirësime në simptomat dhe shëndetin e prostatës, burrat mund të kenë më shumë besim në mirëqenien e tyre të përgjithshme.

Ja disa opinione dhe komente nga përdoruesit e vërtetë nga forumet:

“Përshëndetje të gjithëve! Dua të ndaj përvojën time me TOP FORM PROSTATE. Meqë gjatë gjithë ditës kam përdredhur dhe ngritur objekte të rënda, kam filluar të vërej disa simptoma të parehatshme në zonën time pelvike. Isha shumë e shqetësuar sepse kisha dëgjuar për problemet e prostatës dhe se si ndikojnë ato te burrat. Një mik më rekomandoi TOP FORM PROSTATE dhe vendosa ta provoja.

Pasi e përdora shtesën për pak kohë, vura re se simptomat kishin filluar të pakësoheshin. Nuk e ndjeva më nevojën e vazhdueshme për të shkuar në banjë dhe dhimbja në zonë u pakësua ndjeshëm. Ndihesha shumë më rehat në jetën e përditshme. Të them të drejtën, nuk mendoja se shtesa mund të bënte një ndryshim kaq të madh. Jam shumë i kënaqur që provova TOP FORM PROSTATE dhe do t’ua rekomandoja patjetër burrave të tjerë që përballen me çështje të ngjashme!”

“Përshëndetje për të gjithë! Doja të ndaja përvojën time me TOP FORM PROSTATE sepse e di që shumë burra mund të kalojnë nëpër të njëjtën gjë. Si shofer taksie, kaloj shumë kohë ulur dhe ka filluar të ndikojë në shëndetin e prostatës. Fillova të ndieja siklet kur urinoja dhe dhimbje të parehatshme në zonë.

Një ditë, ndërsa kërkoja zgjidhje në Internet, u ndesha me TOP FORM PROSTATE dhe vendosa ta provoja. Pas disa javësh përdorimi, vura re një ndryshim të qartë. Nuk ndieja më siklet kur urinoja dhe dhimbja u pakësua ndjeshëm. Më vjen mirë që e gjeta këtë produkt. Tani mund të përqendrohem në punën time pa u shqetësuar për simptomat. Nëse, ashtu si unë, ju jeni një shofer taksie dhe po përballeni me probleme të ngjashme, ju rekomandoj të provoni TOP FORM PROSTATE. Shpresoj të kesh të njëjtën përvojë pozitive si unë!”

TOP FORM PROSTATE Çmimi, Allegro, faqja zyrtare e prodhuesit – zbritje

Çmimi i rregullt i produktit TOP FORM PROSTATE është tani në shitje, por në këtë pikë, prodhuesi po ofron një zbritje prej 50%. Për të marrë këtë zbritje, nuk është e nevojshme të përdoret një kod promo. Ju thjesht mund të vendosni porosinë tuaj në faqen zyrtare të prodhuesit, ku një përfaqësues do t’ju kontaktojë. Vlen të kujtojmë se numri i produkteve në ofertë është i kufizuar dhe promovimi është i përkohshëm

>>>-50% Çmimi – Faqja Zyrtare<<<<

Aktualisht, ai është i specializuar për dietologji në Universitetin e Mjekësisë. Ajo ka njohuri të gjera në fushën e kozmetikës dhe të ushqyerjes. Ai bashkëpunon me një ekip dietologësh specialistë në fusha të ndryshme të terapisë dietike dhe mjekë të specialiteteve të tjera. Autor i shumë botimeve interesante. Çdo ditë ajo është një nënë dhe grua e lumtur. Në kohën e lirë luan tenis dhe vrap.

Leave a Comment