Prostamid, një mashtrim? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

Prostamid është një shtesë pluhur e formuluar për të kapërcyer prostatitis . Kombinimi unik i përbërësve natyralë ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe mbështet shëndetin e prostatës.

Çfarë është prostatitis?

Prostatitis është një fenomen i zakonshëm dhe ndonjëherë prek shumë burra. Prostatiti është një inflamacion i gjëndrës së prostatës. Kur një pjesë e trupit inflamohet, ajo është e kuqe, e nxehtë dhe e dhembshme. Prostatitis mund të shkaktojë shumë simptoma. Kjo mund ta bëjë të vështirë ose të dhimbshme urinimin. Kjo mund t’ju bëjë të urinoni më shpesh. Ajo gjithashtu mund të shkaktojë ethe, dhimbje të ulët të shpinës, ose dhimbje të rëntgenit (ku këmbët takohen me trupin). Kjo mund t’ju bëjë më pak të interesuar për marrëdhëniet seksuale ose t’ju bëjë të paaftë për të marrë ose për të mbajtur një ereksion. Prostatiti ngatërrohet lehtësisht me infeksione të tjera të traktit urinar.

Çfarë është gjëndra e prostatës?

Prostata është një gjëndër që ndodhet pak nën fshikëzën e një njeriu. Ai rrethon uretrën si një syth dhe ndodhet përpara rektumit. Uretra është një tub që zbraz urinën nga fshikëza, përmes penisit dhe jashtë trupit. Mjeku juaj mund të kontrollojë prostatën tuaj duke futur gishtin në rektumin tuaj për të ndjerë shpinën e prostatës tuaj.

Gjëndra e prostatës prodhon një lëng që siguron lëndë ushqyese për spermën. Ky lëng përbën pjesën më të madhe të lëngut të ejakulimit. Ne ende nuk i dimë të gjitha mënyrat se si funksionon prostata.

Çfarë e shkakton prostatitin?

Prostatiti kategorizohet në bazë të shkakut. Dy lloje të prostatitis, prostatitis akute dhe prostatitis kronike bakteriale, janë shkaktuar nga një infeksion i prostatës. Disa lloje të prostatitit mund të shkaktohen nga muskujt jonormalë të legenit ose të fshikëzës.

Si trajtohet prostatiti?

Trajtimi bazohet në shkakun. Mjeku juaj mund të kryejë një ekzaminim rektal dhe të ekzaminojë mostrat e urinës për të gjetur shkakun.

Antibiotiku përdoret për të trajtuar prostatitin e shkaktuar nga një infeksion. Disa antibiotikë që mund të përdoren janë trimethoprim-sulfamethoxazole, doxycycline, ciprofloxacin, norfloxacin, dhe ofloxine. Mund t’ju duhet të merrni antibiotikë për disa javë ose edhe disa muaj. Nëse prostatiti është i rëndë, mund t’ju duhet të shkoni në spital për t’u kuruar me lëngje dhe antibiotikë.

Çfarë ndodh nëse prostatiti nuk shkaktohet nga një infeksion?

Për shkak se nuk e kuptojmë se çfarë shkakton prostatitis pa infeksion, mund të jetë e vështirë për t’u trajtuar. Mjeku juaj mund të përpiqet të përdorë një antibiotik për të trajtuar një infeksion të fshehur. Trajtime të tjera kanë për qëllim përmirësimin e mirëqenies. Barnat anti-inflamatore josteroide si ibuprofeni ose naproxeni, si dhe banjat e nxehta, mund t’ju ndihmojnë të ndiheni më mirë. Te disa burra, përmirësimi ndodh pas marrjes së ilaçeve për të mbështetur funksionin e fshikëzës ose të prostatës. Këto ilaçe përfshijnë oxybutynin, doxazosin, prazosin, tamsulosin dhe terazosin.

Çfarë është PROSTAMID dhe për çfarë përdoret

Kur përdoret PROSTAMID dhe cilat janë treguesit e tij terapeutikë?

Prostamid është një shtesë pluhur e zhvilluar për trajtimin e prostatitis. Përmban një kombinim të përbërësve natyralë që punojnë në mënyrë sinergiste për të lehtësuar simptomat dhe për të përmirësuar shëndetin e prostatës. Ky produkt është testuar klinikisht dhe është i njohur për efektivitetin e tij në reduktimin e inflamacionit dhe nxitjen e funksionit optimal të prostatës. Marrja e Prostamidit rregullisht mund të ndihmojë në reduktimin e problemeve që lidhen me prostatitis dhe përmirësimin e cilësisë së jetës së meshkujve që vuajnë nga kjo sëmundje.

Indikacione për përdorim

Këtu është një listë e rasteve në të cilat rekomandohet përdorimi i Prostamidit, pra porridge për prostatën:

 • Prostatitis kronik: Prostamid mund të përdoret si pjesë e një qasjeje të integruar të trajtimit për të lehtësuar simptomat dhe për të reduktuar inflamacionin e lidhur me prostatitis kronike.
 • Dysuria: Nëse përjetoni vështirësi ose dhimbje gjatë urinimit, Prostamid mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit në prostatë dhe lehtësimin e simptomave të dysurias.
 • Luhatjet e humorit dhe irritueshmëria: Marrja e Prostamidit rregullisht mund të ndihmojë në përmirësimin e ekuilibrit hormonal dhe reduktimin e simptomave emocionale të lidhura me prostatitis.
 • Problemet e ereksionit: Në disa raste, prostatiti mund të ndikojë në ereksione. Përdorimi i Prostamidit mund të ndihmojë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut në zonën pelvike dhe të nxisë një reagim më të mirë seksual.
 • Rritja e frekuencës së urinimit: Nëse ndiheni sikur keni nevojë të urinoni shpesh, edhe gjatë natës, Prostamid mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit në prostatë dhe përmirësimin e kontrollit të fshikëzës.
 • Shiko: Proctotivo , Urovico

Si funksionon? Mekanizmi i veprimit

Prostamid, porridge i prostatës, punon në një sërë mënyrash për të lehtësuar simptomat dhe për të nxitur shëndetin e prostatës. Formula e saj unike është projektuar për të ofruar disa përfitime:

 1. Reduktimi i inflamacionit: Prostamidi përmban përbërës natyralë me veti anti-inflamatore që ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit në prostatë. Kjo mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjes dhe irritimit të lidhur me prostatitis.
 2. Përmirësimi i funksionit të prostatës: Përbërësit e pranishëm në Prostamide janë përzgjedhur për të nxitur funksionin më të mirë të prostatës. Kjo mund të përfshijë ndihmën për të rregulluar nivelet e hormoneve, përmirësimin e qarkullimit të gjakut në zonën pelvike dhe nxitjen e shëndetit të përgjithshëm të prostatës.
 3. Lehtësimi i simptomave urinare: Prostamidi mund të ndihmojë në reduktimin e simptomave të lidhura me prostatitis, të tilla si rritja e frekuencës së urinimit, vështirësia për të mbajtur rrjedhjen e urinës dhe një nevojë urgjente për të urinuar. Kjo mund të përmirësojë rehatinë dhe cilësinë e jetës së njerëzve me këtë gjendje.
 4. Mbështetja e sistemit imunitar: Prostamid gjithashtu përmban përbërës që mund të mbështesin sistemin imunitar, duke ndihmuar kështu në parandalimin dhe luftimin e çdo infeksioni apo komplikimi të lidhur me prostatitis.
Prostamid

Prostamid Composition – Përbërësit aktivë

Ja lista e përbërësve Prostamid dhe si funksionojnë:

 1. Serenoa Repens Extract : Ekstrakti i Palmettos është i njohur për vetitë e tij anti-inflamatore dhe mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit të prostatës, duke lehtësuar kështu simptomat e prostatitis.
 2. Ekstrakti i rrjetës: Rrjeta është një ilaç natyral që përdoret gjerësisht për të trajtuar një prostatë të zgjeruar. Ka veti diuretike dhe anti-inflamatore, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e simptomave urinare të lidhura me prostatitis.
 3. Lycopene: Lycopene është një antioksidant që gjendet kryesisht në domate. Ai është i njohur për efektet e tij mbrojtëse në shëndetin e prostatës dhe mund të ndihmojë në parandalimin e dëmtimit oksidativ në qelizat e prostatës.
 4. Vitamina E: Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm që mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit dhe nxitjen e shëndetit të përgjithshëm të prostatës. Ajo mund të luajë gjithashtu një rol në përmirësimin e pjellorisë tek burrat.
 5. Zinku: Zinku është një mineral thelbësor për shëndetin e prostatës. Ajo luan një rol të rëndësishëm në rregullimin e hormoneve seksuale mashkullore dhe mund të ndihmojë në ruajtjen e funksionit optimal të prostatës.
 6. Selenium: Seleniumi është një tjetër mineral që luan një rol kyç në shëndetin e prostatës. Ka veti antioksiduese dhe mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të zhvillimit të sëmundjeve të prostatës.
 7. Pygeum Africanum Extract: Ky ekstrakt përdoret tradicionalisht për të trajtuar çrregullimet urinare që lidhen me prostatën. Mund të ndihmojë në përmirësimin e rrjedhjes së urinës dhe reduktimin e frekuencës së urinimit.

Përfitimet

Këtu është një listë e përfitimeve kryesore të Prostamid, porridge për prostatën:

 1. Reduktimi i inflamacionit: Prostamidi përmban përbërës me veti anti-inflamatore që mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit të prostatës, duke lehtësuar kështu simptomat e lidhura me prostatitis.
 2. Përmirësimi i funksionit të prostatës: Përbërësit e pranishëm në Prostamide janë përzgjedhur për të nxitur funksionin më të mirë të prostatës, duke ndihmuar në ruajtjen e shëndetit dhe mirëqenies së gjëndrës së prostatës.
 3. Lehtësimi i simptomave urinare: Prostamidi mund të ndihmojë në reduktimin e simptomave urinare shpesh të lidhura me prostatitis, të tilla si rritja e frekuencës së urinimit, vështirësia në mbajtjen e rrjedhjes së urinës dhe një nevojë urgjente për të urinuar.
 4. Mbështetja e shëndetit seksual: Prostamidi mund të ketë një efekt pozitiv në shëndetin seksual, duke ndihmuar në përmirësimin e ereksioneve dhe mirëqenien e përgjithshme seksuale.
 5. Antioksidantët dhe lëndët ushqyese: Prostamidi përmban antioksidantë dhe lëndë ushqyese thelbësore si vitaminat dhe mineralet që mund të ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave të prostatës dhe në promovimin e shëndetit të përgjithshëm.
 6. Formula natyrale: Prostamidi është i përbërë nga përbërës natyralë, gjë që zvogëlon rrezikun e efekteve anësore të padëshiruara krahasuar me trajtimet më invasive të ilaçeve.
 7. Lehtësia e përdorimit: Prostamidi vjen në formë pluhuri që mund të përzihet lehtësisht me ujë ose lëngje të tjera. Kjo e bën përdorimin e saj të thjeshtë dhe të përshtatshëm.

Fletëpalosje paketash – Si të përdorni Prostamid?

Lexojeni me kujdes këtë fletëpalosje para se të përdorni këtë ilaç pasi përmban informacione të rëndësishme për ju.

Metoda e administrimit, doza

Për të përdorur Prostamid, ndiqni udhëzimet më poshtë:

 • Shtoni 1-2 lugë çaji Prostamidi në një gotë me ujë të ngrohtë.
 • Përziejeni mirë derisa produkti të shpërbëhet plotësisht.
 • Merrni përzierjen 3 herë në ditë pas ngrënies.
 • Rekomandohet të ndiqni regjimin e marrjes për periudhën e rekomanduar prej 30 ditësh.

Efektet e përdorimit të Prostamid

Ja disa rezultate potenciale që mund të arrihen duke përdorur Prostamid për të trajtuar prostatitis:

 1. Reduktimi i simptomave urinare: Prostamidi mund të ndihmojë në reduktimin e simptomave të lidhura me prostatitis, të tilla si rritja e frekuencës së urinimit, vështirësia në urinim dhe një nevojë urgjente për të urinuar.
 2. Inflamacioni i reduktuar: Përbërësit në Prostamid kanë veti anti-inflamatore që mund të ndihmojnë në reduktimin e inflamacionit të prostatës, duke lehtësuar kështu dhimbjen dhe irritimin e lidhur me prostatitis.
 3. Përmirësimi i rrjedhjes së urinës: Përdorimi i rregullt i Prostamidit mund të nxisë rrjedhjen më të mirë të urinës, duke lehtësuar kështu eliminimin e urinës dhe duke reduktuar ndjenjën e zbrazjes jo të plotë të fshikëzës.
 4. Përmirësimi i cilësisë së jetës: Duke reduktuar simptomat e prostatitis dhe duke nxitur shëndetin e prostatës, Prostamid mund të ndihmojë në përmirësimin e cilësisë së përgjithshme të jetës duke i lejuar pacientët të kryejnë aktivitetet e tyre të përditshme në mënyrë më të rehatshme.
 5. Lehtësimi i dhimbjes pelvike: Prostatitis mund të shkaktojë dhimbje dhe siklet në zonën pelvike. Përdorimi i Prostamid mund të ndihmojë në reduktimin e dhimbjes pelvike të lidhur me prostatitis, duke përmirësuar kështu mirëqenien tuaj të përgjithshme.
 6. Mbështetja shëndetësore e prostatës: Prostamidi mund të ofrojë mbështetje të përgjithshme për shëndetin e prostatës duke ndihmuar në mbajtjen e gjëndrës së prostatës në një gjendje të shëndetshme dhe funksionuese.
Prostamid

Real Reviews, Negative Opinions – Forum Comments

“Unë jam një inxhinier civil 60-vjeçar. Gjatë muajve të fundit, më ka kapluar prostatiti, simptomat e së cilës kanë shkaktuar ankth të konsiderueshëm në jetën time të përditshme. Kam provuar disa trajtime pa arritur rezultate të rëndësishme.

Pastaj zbulova Prostamidin. Pasi lexova shumë komente pozitive dhe u konsultova me një mjek, vendosa ta provoja. Më duhet të pranoj se ishte një zgjedhje e mençur. Pasi ndoqa regjimin e marrjes për një muaj, vura re një përmirësim të dukshëm të simptomave të mia. Dhimbja dhe irritimi janë ulur dhe funksioni urinar është përmirësuar ndjeshëm.

Më bëri përshtypje cilësia e produktit dhe përbërësit e tij natyrorë. Prostamidi me të vërtetë ndihmoi në rivendosjen e shëndetit të prostatës sime dhe përmirësimin e cilësisë sime të jetës. Tani mund të kthehem në aktivitetet e mia të përditshme pa u shqetësuar për sikletin e prostatitis.”

“Jam 48 vjeç, mësues i shkollës fillore. Prej disa kohësh, kam luftuar me simptoma të pakëndshme të prostatitis që ma vështirësojnë jetën e përditshme. Kam provuar disa zgjidhje, por nuk kam marrë lehtësim të qëndrueshëm.

Një ditë një mik më rekomandoi të provoja Prostamidin. Në fillim isha skeptik, por vendosa t’i jepja një shans produktit. Nuk mund të isha më i lumtur me zgjedhjen që bëra. Kur fillova të përdorja Prostamidin rregullisht, vura re një përmirësim të dukshëm të simptomave të mia.

Dhimbja dhe inflamacioni u pakësuan gradualisht derisa më në fund arrita të gëzoj një funksion më të mirë urinar. Cilësia ime e jetës është përmirësuar shumë me Prostamid. Tani mund ta përballoj ditën pa u shqetësuar për sikletin e vazhdueshëm të prostatitis.

I jam mirënjohës Prostamidit që më rivendosi në mirëqenien dhe paqen që dëshiroja kaq shumë. I këshilloj të gjithë burrat që luftojnë me prostatitis për t’i dhënë Prostamidit një shans. Efektiviteti i saj dhe rezultatet që arrita ishin të pabesueshme.”

Faqja zyrtare e prodhuesit – 50% zbritje, çmim, ku të blesh

Prostamid është aktualisht në dispozicion me një çmim të ulur, falë zbritjes prej 50% të ofruar nga prodhuesi. Për të vendosur një porosi, shkoni në faqen zyrtare të prodhuesit nëpërmjet lidhjes së dhënë. Asnjë kod promo nuk është i nevojshëm. Për të përfituar nga kjo ofertë, ne ju rekomandojmë që të vendosni porosinë tuaj online direkt në faqen zyrtare të internetit.

Website | + posts

Aktualisht, ai është i specializuar për dietologji në Universitetin e Mjekësisë. Ajo ka njohuri të gjera në fushën e kozmetikës dhe të ushqyerjes. Ai bashkëpunon me një ekip dietologësh specialistë në fusha të ndryshme të terapisë dietike dhe mjekë të specialiteteve të tjera. Autor i shumë botimeve interesante. Çdo ditë ajo është një nënë dhe grua e lumtur. Në kohën e lirë luan tenis dhe vrap.

Leave a Comment